KONYA TARIM FUARI 2016

KONYA TARIM FUARI 2016

Category : Konya Haber

TÜYAP tarafından düzenlenen 2016 Konya tarım fuarı 23 – 27 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

2015 yılında gerçekleştrilen fuarla ilgili bilgi aşağıda yer almaktadır:

T.C. Başbakanı Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU Beyefendi, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın M. Mehdi EKER, Konya Valisi Sayın Muammer EROL, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir AKYÜREK, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk ÖZTÜRK ve çok sayıda davetlinin katıldığı bir törenle 24 Mart 2015 Salı günü Konya Ticaret Odası – Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde açılan ve konusunda Avrasya coğrafyasının en büyük Fuarı olan, KONYA TARIM 2015 13. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, 28 Mart Cumartesi akşamı sona erdi.

Kuruluşumuz TÜYAP Konya Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, 7 ayrı salonda 66. 000m2 kapalı, 20.000m2 açık alan olmak üzere toplam 86.000m2’lik sergileme alanında,18 ülkeden 1143 marka, 381 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile hazırlanan Fuar, 5 gün boyunca 54ülke ve 75 ilden gelen 282.613 ziyaretçiyi Konya’da Tüyap çatısı altında bir araya getirdi.

5 gün boyunca yurtiçinden ülkemizin tüm bölgelerinden, yurtdışından ise farklı coğrafyaları / kıtaları kapsayan 54 ülkeden (Afganistan, Amerika, Almanya, Arnavutluk, Belçika, Bosna – Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Ermenistan, Etiyopya, Fas, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, Danimarka, Irak, İran, İspanya, İsrail, İtalya, K.K.T.C. Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Libya, Makedonya, Mısır, Moldova, Nijerya, Özbeksitan, Pakistan, Romanya, Rusya, S. Arabistan, Sırbistan, Slovenya, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Yemen, Yunanistan, Dağıstan, Tacikistan, Gürcistan, Gana, Çin, Fransa, Kolombiya, G. Kore, G. Afrika, Kuveyt) gelen yüz binleri Konya’da buluşturan Fuar, katılımcı firma standlarında gerçekleştirilen dünya ve ülke lansmanları ile önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Türk tarım sektörünün dünyaya tanıtıldığı en önemli ve en verimli buluşma noktası olmuştur.


Leave a Reply